AA1210FR-073K9L
Mfr.Part #
AA1210FR-073K9L
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
609.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.9kohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
AA1210FR-073K9L
YAGEO AA1210FR-073K9L
AA Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C