AA1210FR-07330RL
Mfr.Part #
AA1210FR-07330RL
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/2W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
330Ohm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Power Dissipation :
500mW
Height :
609.6μm
Datasheets
AA1210FR-07330RL
YAGEO AA1210FR-07330RL
AA Series, Thick Film, 330Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C