AA1206JR-071M5L
Mfr.Part #
AA1206JR-071M5L
Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.5mOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
AA1206JR-071M5L
YAGEO AA1206JR-071M5L
AA Series, Thick Film, 1.5MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C