AA1206JR-071M1L
Mfr.Part #
AA1206JR-071M1L
Description
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
1.1MOhm
Datasheets
AA1206JR-071M1L
YAGEO AA1206JR-071M1L
AA Series, Thick Film, 1.1MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C