AA1206FR-0730R1L
Mfr.Part #
AA1206FR-0730R1L
Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
30.1Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
AA1206FR-0730R1L
YAGEO AA1206FR-0730R1L
AA Series, Thick Film, 30.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C