AA1206FR-0728R7L
Mfr.Part #
AA1206FR-0728R7L
Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
28.7Ohm
Datasheets
AA1206FR-0728R7L
YAGEO AA1206FR-0728R7L
AA Series, Thick Film, 28.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C