AA1206FR-071M21L
Mfr.Part #
AA1206FR-071M21L
Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.21MOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AA1206FR-071M21L
YAGEO AA1206FR-071M21L
AA Series, Thick Film, 1.21MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C