A823M20X7RH5UAA
Mfr.Part #
A823M20X7RH5UAA
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Wire
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
100V
Length :
5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Diameter :
3mm
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
A823M20X7RH5UAA
Vishay A823M20X7RH5UAA
A 0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial