A823K20X7RH5UAA
Mfr.Part #
A823K20X7RH5UAA
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R AXIAL
Capacitance :
0.082µF
Length :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
3mm
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Datasheets
A823K20X7RH5UAA
Vishay A823K20X7RH5UAA
A 0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial