A771MS107M1JLAS018
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A771MS107M1JLAS018
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 63V 100UF SMD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Type :
Polymer
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated :
63 V
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Applications :
Automotive
Features :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Digi-Reel?
Product Status :
Active
Ripple Current @ High Frequency :
2.7 A @ 100 kHz
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
135 mA @ 120 Hz
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Series :
A771
Datasheets
A771MS107M1JLAS018
KEMET A771MS107M1JLAS018
100 μF ±20% Radial, Can - SMD 18mOhm A771 Surface Mount Polymer Automotive