A700V477M002ATE4R5
Mfr.Part #
A700V477M002ATE4R5
Description
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Capacitance :
470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5mOhm
Voltage - Rated :
2V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ripple Current @ High Frequency :
7.75A @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Surface Mount
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Series :
AO-Cap A700
KEMET A700V477M002ATE4R5
470μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 4.5mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose