A700V336M010ATE018
Mfr.Part #
A700V336M010ATE018
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 10V SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
33μF
Lead Length :
1.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
13.2μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height :
1.9mm
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current (AC) :
3.9A
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated DC :
10V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Aluminium
Depth :
4.3mm
EAR99
Life (Hours) :
2000 hours
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated AC :
10V
Terminal Shape :
J BEND
Contact Plating :
Tin
Ripple Current @ High Frequency :
3.9A @ 100kHz
REACH SVHC :
No SVHC
Ripple Current :
3.9A
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors KEMET A700V336M010ATE018 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Type:Polymer, Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:2917 (7343 Metric), Number of Terminations:2, A700V336M010ATE018 pinout, A700V336M010ATE018 datasheet PDF, A700V336M010ATE018 amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors KEMET A700V336M010ATE018 ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET A700V336M010ATE018
33μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 18mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose