A700V227M002ATE007
Mfr.Part #
A700V227M002ATE007
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2V SMD
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Ripple Current :
6.2A
Case Code (Metric) :
Height :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2V
Capacitance :
220μF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Length :
7.2898mm
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Resistance :
7mOhm
Voltage - Rated :
2V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
KEMET A700V227M002ATE007
220μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 7mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose