A473K15X7RF5UAA
Mfr.Part #
A473K15X7RF5UAA
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Series :
A
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
0.047µF
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
X7R
Length :
3.8mm
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
A473K15X7RF5UAA
Vishay A473K15X7RF5UAA
A 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial