A472K15X7RH5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A472K15X7RH5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Series :
A
Termination :
Mount :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
6 Weeks
Diameter :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Capacitance :
4700pF
Dielectric :
X7R
Datasheets
A472K15X7RH5TAA
Vishay A472K15X7RH5TAA
A 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial