A472K15X7RF5UAAP
Mfr.Part #
A472K15X7RF5UAAP
Description
A 50V 4.7NF 10% X7R AMMO E3 AUTO
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
Packaging :
Ammo Pack
Product :
Automotive MLCCs
Subcategory :
Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 60 C
Voltage :
50V dc
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.102" Dia x 0.150" L (2.60mm x 3.80mm)
Class :
Class 2
Length :
3.8 mm
Lead Spacing :
Termination Style :
Axial
Product Status :
Active
Lead Diameter :
0.5 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Brand :
Vishay / BC Components
Product Width :
Package :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Features :
High Temperature
Diameter :
2.6 mm
Qualification :
AEC-Q200
Product Height :
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Applications :
Automotive
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Capacitance Tolerance :
± 10%
Package / Case :
Capacitance :
4700 pF
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Case Style :
Dipped
Series :
A...P
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Straight
Product Length :
3.8mm
Datasheets
A472K15X7RF5UAAP
Introducing Ceramic Capacitors Vishay A472K15X7RF5UAAP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V dc, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 160°C, Package / Case:Axial, A472K15X7RF5UAAP pinout, A472K15X7RF5UAAP datasheet PDF, A472K15X7RF5UAAP amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay A472K15X7RF5UAAP ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay A472K15X7RF5UAAP
A...P 4700 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.102" Dia x 0.150" L (2.60mm x 3.80mm) -55°C ~ 160°C Through Hole Axial