A-DF25LL-TL-B-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-DF25LL-TL-B-R
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SLDR CUP
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Material :
Brass
Packaging :
Tray
Material :
Metal
Color :
White
Contact Finish :
Gold
Flammability Rating :
UL94 V-0
Mount :
Free Hanging
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Width :
12.6mm
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Contact Type :
Signal
Number of Rows :
2
Connector Style :
D-Sub
Contact Finish Thickness :
Flash
Voltage - Rated :
250V
Housing Color :
Black
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Termination :
Solder Cup
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Housing Material :
PBT
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Positions :
25
Gender :
FEMALE
Current Rating :
3A
Shell Material, Finish :
Steel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
53.1mm
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
A-DF25LL-TL-B-R
Introducing D-Sub Connector Assemblies ASSMANN WSW Components A-DF25LL-TL-B-R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), A-DF25LL-TL-B-R pinout, A-DF25LL-TL-B-R datasheet PDF, A-DF25LL-TL-B-R amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ASSMANN WSW Components A-DF25LL-TL-B-R ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
ASSMANN WSW Components A-DF25LL-TL-B-R
A-DF25LL-TL-B-R Overview
A-DF25LL-TL-B-R Features
A-DF25LL-TL-B-R Applications
There are a lot of Assmann WSW Components
A-DF25LL-TL-B-R D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP