9T06031A9760BBHFT
Mfr.Part #
9T06031A9760BBHFT
Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Published :
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
976Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W