9T06031A95R3CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A95R3CAHFT
Description
RES SMD 95.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.25%
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Resistance :
95.3Ohms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A95R3CAHFT
YAGEO 9T06031A95R3CAHFT
RT Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C