9T06031A9531CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A9531CAHFT
Description
RES SMD 9.53K OHM 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
9.53kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T06031A9531CAHFT
YAGEO 9T06031A9531CAHFT
RT Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C