9T06031A9312DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A9312DBHFT
Description
RES SMD 93.1KOHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
93.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RT
Datasheets
9T06031A9312DBHFT
YAGEO 9T06031A9312DBHFT
RT Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C