9T06031A9311FBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A9311FBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
50V
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Series :
RT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
9.31kOhm
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
No
Packing Method :
Tape, Paper
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
9T06031A9311FBHFT
YAGEO 9T06031A9311FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C