9T06031A9102BAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A9102BAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Case Code (Metric) :
Series :
RT
Voltage - Rated DC :
75V
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Resistance :
91kOhm