9T06031A9090BBHFT
Mfr.Part #
9T06031A9090BBHFT
Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free :
Contains Lead
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
909Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
100mW
Datasheets
9T06031A9090BBHFT
YAGEO 9T06031A9090BBHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 909Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C