9T06031A8252FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A8252FBHFT
Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
82.5kOhm
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Working Voltage :
50V
1 (Unlimited)
Packing Method :
Tape, Paper
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Datasheets
9T06031A8252FBHFT
YAGEO 9T06031A8252FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C