9T06031A8200CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A8200CBHFT
Description
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
820ohm
Power Rating :
100mW
Datasheets
9T06031A8200CBHFT
YAGEO 9T06031A8200CBHFT
RT Series, Thin Film, 820Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C