9T06031A80R6BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A80R6BAHFT
Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Length :
1.6mm
Resistance :
80.6Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Datasheets
9T06031A80R6BAHFT
YAGEO 9T06031A80R6BAHFT
RT Series, Thin Film, 80.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C