9T06031A7871FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A7871FBHFT
Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.87kOhm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
Tape, Paper
Working Voltage :
50V
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
9T06031A7871FBHFT
YAGEO 9T06031A7871FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C