9T06031A7322DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A7322DAHFT
Description
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
73.2kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A7322DAHFT
YAGEO 9T06031A7322DAHFT
RT Series, Thin Film, 73.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C