9T06031A69R8BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A69R8BAHFT
Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
RT
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Resistance :
69.8Ohm
Published :
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
No
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T06031A69R8BAHFT
YAGEO 9T06031A69R8BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 69.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C