9T06031A6811DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A6811DAHFT
Description
RES SMD 6.81KOHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.81kOhms
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A6811DAHFT
YAGEO 9T06031A6811DAHFT
RT Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C