9T06031A6801CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A6801CAHFT
Description
RES SMD 6.8KOHM 0.25% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
6.8kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
9T06031A6801CAHFT
YAGEO 9T06031A6801CAHFT
RT Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C