9T06031A64R9DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A64R9DBHFT
Description
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
64.9Ohms
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T06031A64R9DBHFT
YAGEO 9T06031A64R9DBHFT
RT Series, Thin Film, 64.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C