9T06031A6491DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A6491DAHFT
Description
RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.49kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A6491DAHFT
YAGEO 9T06031A6491DAHFT
RT Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C