9T06031A61R9BBHFT
Mfr.Part #
9T06031A61R9BBHFT
Description
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Series :
RT
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
61.9Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%