9T06031A6041DAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A6041DAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
6.04kOhms
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Series :
RT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Datasheets
9T06031A6041DAHFT
YAGEO 9T06031A6041DAHFT
RT Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C