9T06031A5901DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A5901DBHFT
Description
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contains Lead
Supplier Device Package :
Resistance :
5.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Width :
800μm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
9T06031A5901DBHFT
YAGEO 9T06031A5901DBHFT
RT Series, Thin Film, 5.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C