9T06031A57R6DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A57R6DAHFT
Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Resistance :
57.6Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A57R6DAHFT
YAGEO 9T06031A57R6DAHFT
RT Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C