9T06031A5761DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A5761DAHFT
Description
RES SMD 5.76KOHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
5.76kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T06031A5761DAHFT
YAGEO 9T06031A5761DAHFT
RT Series, Thin Film, 5.76kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C