9T06031A5492CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A5492CAHFT
Description
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603
2
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
54.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contains Lead
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Width :
800μm
Tolerance :
±0.25%
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T06031A5492CAHFT
YAGEO 9T06031A5492CAHFT
RT Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C