9T06031A5361DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A5361DAHFT
Description
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Thin Film
Width :
800μm
Resistance :
5.36kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
9T06031A5361DAHFT
YAGEO 9T06031A5361DAHFT
RT Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C