9T06031A51R0CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A51R0CBHFT
Description
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
51Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T06031A51R0CBHFT
YAGEO 9T06031A51R0CBHFT
RT Series, Thin Film, 51Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C