9T06031A5112CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A5112CAHFT
Description
RES SMD 51.1K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
51.1kOhms
Datasheets
9T06031A5112CAHFT
YAGEO 9T06031A5112CAHFT
RT Series, Thin Film, 51.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C