9T06031A4992FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A4992FBHFT
Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
Packing Method :
Tape, Paper
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
49.9kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contains Lead
Working Voltage :
50V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
No
Datasheets
9T06031A4992FBHFT
YAGEO 9T06031A4992FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C