9T06031A47R5CAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A47R5CAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 47.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
47.5Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Contains Lead
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Width :
800μm
Height :
450μm
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Series :
RT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A47R5CAHFT
YAGEO 9T06031A47R5CAHFT
RT Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C