9T06031A4701DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A4701DAHFT
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.7kOhms
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Contains Lead
Width :
800μm
Published :
Datasheets
9T06031A4701DAHFT
YAGEO 9T06031A4701DAHFT
RT Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C