9T06031A45R3DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A45R3DBHFT
Description
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
45.3Ohms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
9T06031A45R3DBHFT
YAGEO 9T06031A45R3DBHFT
RT Series, Thin Film, 45.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C