9T06031A4531CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A4531CAHFT
Description
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Width :
800μm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
4.53kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A4531CAHFT
YAGEO 9T06031A4531CAHFT
RT Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C