9T06031A43R0DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A43R0DBHFT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
43Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A43R0DBHFT
YAGEO 9T06031A43R0DBHFT
RT Series, Thin Film, 43Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C