9T06031A4221CBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A4221CBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
4.22kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Series :
RT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T06031A4221CBHFT
YAGEO 9T06031A4221CBHFT
RT Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C